Czasopismo dla nowoczesnej kobiety

mobile-791164_1280

W dzisiejszych czasach rynek czasopism jest niezwykle rozwinięty. Na całym świecie wydawane są ich miliony. Każdy z nas może z powodzeniem wejść do kiosku na swojej ulicy i kupić przynajmniej kilka różnych czasopism o podobnej tematyce. Najwięcej miejsca na półkach zawsze zajmują czasopisma kobiecie. Okazuje się, że to głównie kobiety zajmują się czytaniem gazet i to one je kupują.

Oczywiście, można z powodzeniem rozróżnić przynajmniej kilka rodzajów prasy kobieciej. Mogą być to poradniki, w których znajdują się domowe porady i wskazówki, jak również bardzo często przepisy i dodatkowo artykuły na temat urody i mody. Takie gazety najczęściej wybierają kobiety w średnim wieku. Można również kupić gazety, których cała treść oparta jest właśnie na modzie i na urodzie. Znajduje się tam wiele kolorowych zdjęć pięknych modelek prezentujących ubrania i makijaże. Takie gazety kupują raczej młode dziewczyny. Naturalnie, istnieją również gazety traktujące jedynie na tematy poważne i psychologiczne. Mało pań jednak sięga po taką prasę.

Przede wszystkim, zależy im bowiem na relaksie i na odpoczynku, kiedy czytają swoją ulubioną gazetę. Dlatego też tak dużym powodzeniem cieszą się magazyny life stylowe. Obecnie na polskim rynku funkcjonuje ich bardzo wiele, ale od wielu lat najpopularniejszym jest oczywiście viva. Funkcjonuje ona na polskim rynku od 1997 roku i niedługo będzie obchodziła swoje dwudzieste urodziny. Viva przez wielu uznawana jest za magazyn luksusowy dla kobiet. Kiedy pojawiła się na naszym polskim rynku, wcale nie była tanim magazynem. Przede wszystkim, Polki były jednak zachwycone, ponieważ na łamach tej gazety pojawiały się wywiady z gwizdami światowego kina, czy muzyki i zawsze opatrzone były one oryginalnymi zdjęciami. Poza tym, można było również poznać dzięki tej gazecie codzienne życie polskich i zagranicznych celebrytów. Viva wiele materiałów zapożyczała z niemieckich gazet dla pań, dzięki czemu była liderem na polskim rynku prasowym, jeżeli chodzi o swój gatunek.

Również dzisiaj viva cieszy się dość dużą popularnością. Magazyn wydawany jest jako dwutygodnik i każdego razu drukuje się go w nakładzie trzystu osiemdziesięciu ośmiu tysięcy. Wiele kobiet przyznaje, że przynajmniej od czasu do czasu kupują właśnie magazyn viva, ponieważ chcą się odprężyć i zrelaksować. Można tam znaleźć różnego rodzaju artykuły. Część z nich faktycznie opiera się na życiu gwiazd i osób znanych. Poza zdjęciami zrobionymi przez paparazzich, można także przeczytać oryginalne, autorskie wywiady ze znanymi osobami i niekiedy ich felietony. Wiele osób bardzo lubi czytać też artykuły dotyczące porad makijażowych. Poza tym, zawsze można też liczyć na kącik modowy, w którym znajdują się najnowsze propozycje.

Swego czasu, viva zasłynęła z tego, że wszystkie pary, które pokazały się na okładce tego magazynu razem, dość szybko się rozstawały. Na taki krok zdecydowało się bardzo wiele osób – między innymi Krzysztof Ibisz z żoną, Edyta Górniak z mężem, czy też Borys Szyc. W show biznesie mówi się o tym, że taka sesja na okładce magazynu viva to najprostsza droga do zakończenia, nawet udanego związku. Są to jednak jedynie zabobony, które nie potwierdzają się w wielu innych przypadkach.

Viva słynie również ze swoich długich wywiadów. Niekiedy są to wywiady, których udzielają właśnie pary gwiazdorskie, czy też osoby powiązane ze sobą właśnie przez show biznes. Miłym akcentem są również artykuły o gwiazdach. Zawsze można liczyć na piękne fotografie, które pojawiają się w vivie. Słynie ona bowiem z najlepszych zdjęć, jakie robi się znanym ludziom. Fotografowie vivy mają dostęp do wielu ciekawych imprez i zawsze starają się oni pstrykać jak najwięcej zdjęć. Dlatego też magazyn jest tak kolorowy i piękny. Trzeba zwrócić uwagę na to, że jest to gazeta dość gruba, a na każdej jej stronie znajduje się przynajmniej jedno zdjęcie. Niekiedy są to piękne fotografie, które umieszczane są na dwóch całych stronach w formacie A4.

W vivie poza cele brytami, często pojawiają się również politycy i ich rodziny. Najczęściej można ich podziwiać, właśnie dzięki zdjęciom w całkiem innej odsłonie. Ujawniają swoje domy i wpuszczają fotografów do życia rodzinnego, aby zmienić nieco postrzeganie swojej osoby wśród Polaków. Wielu z nich, jak na przykład Donaldowi Tuskowi udało się to idealnie. Jego córka właśnie dzięki takim artykułom zaczęła sama być znana. Obecnie prowadzi ona fotobloga i sama aktywnie pracuje w mediach. Często można podziwiać jej zdjęcia z narzeczonym na łamach vivy. Coraz częściej pojawia się w niej również córka obecnego prezydenta Polski – Kinga Duda. Viva dba o to, aby publikowane zdjęcia osób znanych nie należały do negatywnych. Zawsze wybierane są najładniejsze i najbardziej wartościowe zdjęcia zrobione przez fotografów.

Większość kobiet przyznaje, że lubią one vivę, ponieważ nie zmusza ich do wytężania umysłu. Mogą nawet całą gazetę przejrzeć zmęczone, oglądając jedynie piękne fotografie i czytając podpisy pod nimi. Niekiedy tekst zajmuje bowiem kilka linijek, a najważniejsze w vivie są piękne zdjęcia. Magazyn nadal cieszy się ogromną popularnością. Jego dużą zaletą jest to, że sprzedawany jest w dość niskiej cenie i każda kobieta może sobie pozwolić na taki zakup. Co jakiś czas, można również kupić vivę z dodatkiem, w postaci na przykład filmu na dvd lub kalendarza książkowego na nowy rok. Wiele stałych czytelniczek vivy decyduje się na taki krok.

 

Dodaj komentarz