Fotografia użytkowa

5 najlepszych miejsc na plener dla zakochanych

Sesja fotograficzna dla zakochanych to wyzwanie dla wielu fotografów. W zależności od typu urody oraz chęci współpracy, nie jest to zawsze łatwa sprawa. Bardzo ważnym elementem jest wybór miejsca w którym będą robione zdjęcia. Nie bez powodu – ma być romantycznie, z klimatem, a przede wszystkim prywatnie i intymnie. Jak więc dobrać odpowiednie miejsce, tak aby pasowało klimatem do rodzaju sesji oraz charakteru zakochanej pary?
Las
Wydawałoby się, że nie ma bardziej cichego, klimatycznego i spokojniejszego miejsca niż las. Zwłaszcza wiosną i latem, przyroda wygląda niesamowicie nie tylko na zdjęciach. Śpiew ptaków doskonale odpręży fotografowane osoby, które z pewnością nie czują się najbardziej komfortowo przed obiektywem aparatu. Sceneria sprzyja również pięknym, spontanicznym zdjęciom. Para może wyglądać do siebie zza drzew, gonić się nawzajem po lesie, a także leżeć wśród mchów i traw.
Rzeka
Jak widać, natura do zdjęć jest najbardziej sprzyjająca. Jeśli przez Wasze miasto przepływa rzeka i to właśnie tam chodziliście na pierwsze randki i spotkania, zasugerujcie fotografowi właśnie to miejsce. Możecie spacerować bulwarem, siedzieć na ławce i delektować się promieniami słońca. Szum wody z pewnością przywróci wspomnienia sprzed lat, tak byście mogli się odprężyć.
Wesołe miasteczko
To miejsce dla osób szalonych i tych, które nie boją się wyzwań, a zależy im na dynamicznych i kolorowych zdjęciach. Można więc szaleć na diabelskim młynie, zajadać watę cukrową i popcorn, a także namówić mężczyznę, aby wygrał dla ukochanej misia. Najpiękniejszego tego typu sesje wychodzą wieczorami, kiedy wesołe miasteczko zaczyna dopiero ożywać. Wszechobecne neony będą niesamowicie wyglądać na zdjęciach, a dla fotografowanej pary będzie to najpiękniejsza pamiątka na całe życie.
Plaża
To miejsce już bardzo oklepane, ale wcale nie wychodzące z mody. Nadmorska plaża zawsze będzie kojarzyć się nam z romantycznymi spacerami, szumem morza i białym piaskiem. To także miejsce pewne i bezpieczne, ponieważ po wielu sesjach zdjęciowych wiadomo już, że zdjęcia zawsze wychodzą tam dobre. Nie ma więc możliwości, aby cokolwiek się nie udało. Efekt będzie jak najbardziej zadowalający zarówno dla fotografa jak i jego modeli.
Pola i łąki
Niezwykle romantyczne zdjęcia można zrobić także pośród zbóż oraz kwitnących maków. Oczywiście to tylko opcja na późną wiosnę i lato, niemniej jednak jest to również najpiękniejsza sceneria, zwłaszcza dla tych, którzy kochają przyrodę. Panie powinny wówczas zabrać letnie, słomkowe kapelusze, panowie zaś ubrać lnianą koszulę.

Leave a Reply