pisma z fotografią

Magazyn nowoczesnego człowieka

Polska jest krajem, w którym nadal wiele osób czytuje prasę i kupuje czasopisma. Co prawda, jest ich coraz mniej, jednakże gazety nadal sprzedają się w dość sporych nakładach. Wiele osób przyznaje, że kupują one na przykład Newsweek. Jest to tygodnik, który okazuje się być najbardziej poczytnym w naszym kraju. Z czego wynika popularność magazynu Newsweek?

Przede wszystkim z tego, że jest to tygodnik opiniotwórczy i może przy tym pochwalić się bardzo wysoką jakością zdjęć. Fotografie w Newsweeku są niezwykle ważne i pismo bardzo dba o to, aby były to zawsze profesjonalne i wysokiej jakości zdjęcia. Newsweek już niejednokrotnie zdobywał nagrody za swoje wysokiej jakości zdjęcia i reportaże. Fotografowie Newsweeka latają po całym świecie, aby zapewnić swoim czytelnikom zdjęcia z wysokiej półki. Bardzo często korzystają oni również z dobrodziejstwa zagranicznych wydań tego tygodnika.

Obecnie, kluczowe miejsce w magazynie Newsweek zajmuje polityka. Fotografowie wiele godzin spędzają więc w sejmie i w jego okolicach i szukają oni materiału na dobre zdjęcia. Często dzięki nim dowiadujemy się, co dzieje się w naszym kraju. Magazyn niejednokrotnie szokował swoją niepoprawną okładką, która ośmieszała w jasny sposób czołowych polskich i zagranicznych polityków. Niekiedy żarty te odbierane były nawet za zbyt wulgarne i prymitywne. Nie wpływało to jednak negatywnie na sprzedaż tygodnika, a wręcz przeciwnie. Kiedy w kioskach pojawia się Newsweek z kontrowersyjną okładką lub ciekawym materiałem, sprzedaje się on jak ciepłe bułeczki.

Newsweek nie zajmuje się jednak jedynie polityką. Jest to magazyn, w którym przeczytać można również ciekawe wywiady, dowiedzieć się czegoś o literaturze, sztuce i globalnie o kulturze. Często można tam również przeczytać ciekawą rozmowę na różne tematy. Newsweek dlatego właśnie uważany jest za tygodnik dla osób z różnych grup wiekowych. Często czytują go zarówno nastolatki, jak i osoby starsze. Każdy może tam znaleźć coś dla siebie.

 

Leave a Reply