Teoria fotografii

Nauka robienia zdjęć

W dzisiejszych czasach robienie ładnych zdjęć nie jest już żadną filozofią. Wystarczy bowiem zakupić średniej klasy aparat cyfrowy i można już bawić się w fotografa. Wystarczy nieco później poprawić obraz za pomocą programu graficznego i zdjęcie może już zawisnąć na ścianie. Dzięki temu, że aparaty cyfrowe umożliwiają robienie wielu zdjęć bez konieczności ich wywoływania, można uczyć się robienia ładnych zdjęć do skutku.

Każdy, nawet małe dziecko potrafi wyostrzyć odpowiednio obraz za pomocą pomocnych przycisków na aparacie i zastosować odpowiednie oświetlenie. Poza tym, na aparacie po stronie fotografa pojawia się również obraz, na którym widać jak wygląda wykonywane przez nas zdjęcie. Jest to niewielki ekran LCD, który sprawia, że znacznie łatwiej wykonuje się takie zdjęcia.

Szczególnie zależy nam zawsze na tym, aby obraz był odpowiednio ostry, kiedy fotografujemy przyrodę i na przykład niewielkie owady, czy też roślinność. Wówczas, to ostry obraz decyduje o tym, czy nasze zdjęcie się nam nie rozmaże. Warto zdecydować się na kilka lekcji z profesjonalnym fotografem, jeżeli chcemy doskonalić nieco swoje umiejętności. Taka osoba pokaże nam z pewnością, jak dostroić obraz i odpowiednio do wyostrzyć, aby bez problemu uwieczniać na zdjęciach niewielkie przedmioty.

 

Leave a Reply